Mořská sůl se vyrábí odpařením mořské vody, poté vzniknou krystaly mořské soli. Výroba mořské soli je na světě již tisíce let. Výroba probíhá ve spoustě míst na světě, jedna z vyhlášených e třeba Felur de sel z Francie. Ta se vyrábí v několika oblastech Francie a je vyhlášená svojí kvalitou.solné pánve.jpg
Využití mořské soli
Mořská sůl má všestranné využití především v gastronomii, kdy je považována za zdravější alternativu solení. Je výraznější a často je propojována s kořením a bylinkami. Tím že je sůl mírně hrubší, využívá se často i na posyp pečiva, nebo třeba do slaného karamelu. Další využití mořské soli je třeba v kosmetice, kdy se využívá především k peelingům nebo třeba k broušení mrtvé kůže na chodidlech. Využívá se také při relaxačních koupelích a při relaxační koupeli nohou.
Jiné využití mořské soli
Sůl se používá třeba i do bazénů. Kvalitní mořská sůl do bazénů většinou pochází ze zemí EU a využívá se do bazénových technologií domácích bazénů či menších veřejných bazénů. Mořská sůl Chlorito ve vodě udržuje bezpečné prostředí, ve kterém se nemnoží bakterie. Pro použití v bazénech je potřeba mít salinizační jednotku, ve které se připravený slaný roztok elektrolyzuje. Pokud tuto jednotku nemáte, pak můžete sůl bez problému použít také, avšak musíte používat https://www.heureka.cz/%3Fh%255Bfraze%255D%3DStar%2BV%25C5%25A1estrann%25C3%25A9%2Bsedlo%2Bko%25C5%25BEen%25C3%25A9 i klasickou bazénovou chemii. I tak však může být sůl prospěšná, především kvůli jejímu vlivu na kůži.sůl Vietnam.jpg
A proč nahrazovat bazénovou chemii mořskou solí? Tak především mořská sůl je pro naše tělo přirozená, na rozdíl od chemie. Navíc je vhodná i pro osoby s ekzémem, nebo pro ty, co mají kožní problémy. Sůl totiž naší kůži prospívá a na rozdíl od bazénové chemie ji nedráždí.
Pokud chcete solit a vědět, že používáte kvalitní sůl, pak volte sůl mořskou a to nejlépe z Evropské Unie. Koukat na zdroj soli se opravdu vyplatí, zaručí vám nejen původ ale také kvalitu.